• LSMU NI Palangos klinika

    LSMU NI Palangos klinika

    Kardiovaskulinė reabilitacija ir streso ligų gydymas

STIPRINAMAS LSMU IR BEN-GURIONO UNIVERSITETO BENDRADARBIAVIMAS NEUROMOKSLŲ SRITYJE


Dr. Rima Naginienė, dr. Israel Melamed, prof. Israel Sekler, doc. Ilya A. Fleidervish, doc. dr. Vesta Steiblienė, prof. habil. dr. Arimantas Tamašauskas Palangos Birutės parke po vizito LSMU Neuromokslų instituto Palangos klinikoje ir Elgesio medicinos laboratorijoje

Birželio 4–8 dienomis LSMU MA Neurochirurgijos klinikoje ir LSMU Neuromokslų institute lankėsi mokslininkų delegacija iš Ben Guriono universiteto Negevo (BGU) (Izraelis) Sveikatos mokslų fakulteto Fiziologijos ir ląstelių biologijos departamento – prof. Israel’is Sekler’is ir doc. Ilya A. Fleidervish’as bei BGU Sorokos medicinos centro Neurochirurgijos klinikos vadovas, gydytojas neurochirurgas dr. Israel’is Melamed’as. Vizito tikslas – plėtoti bendradarbiavimą tarp LSMU Neurochirurgijos klinikos, Neuromokslų instituto ir BGU mokslinių tyrimų, neurochirurginio gydymo, mokymų, mokslininkų ir studentų mainų, bendrų mokslinių konferencijų organizavimo srityse. Svečių vizitas finansuotas Erasmus+ programos lėšomis.

Kolegos iš Izraelio svečiavosi ir LSMU Neuromokslų instituto Palangos klinikoje ir Elgesio medicinos laboratorijoje Palangoje. Svečius ypač domino moksliniai elgesio medicinos ir reabilitacijos darbai, kuriuos pristatė habil. dr. Julija Brožaitienė, doktorantas gyd. Audrius Alonderis, dr. Narseta Mickuvienė ir būsima doktorantė Julija Gečaitė.
LSMU Neuromokslų instituto direktoriaus pavaduotoja klinikai doc. dr. Vesta Steiblienė supažindino su Palangos klinikoje teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis. Kardiovaskulinės reabilitacijos skyriuje teikiamos reabilitacijos paslaugos pacientams, sergantiems išemine širdies liga, po ūminio miokardo infarkto, širdies operacijų, širdies kraujagyslių plėtimo operacijų, širdies stimuliatoriaus implantavimo ir kt. Streso ligų skyriuje siūloma plataus spektro terapinės paslaugos – asmeninė ir grupinė psichoterapija, dailės, filmų, biblioterapija, šokio ir judesio terapija žmonėms, kenčiantiems nuo nerimo, depresijos, potrauminio streso sutrikimų, lėtinio skausmo ir nuovargio sindromų, somatoforminių, adaptacijos, miego sutrikimų. Ambulatoriniame konsultaciniame skyriuje konsultuoja gydytojai specialistai: kardiologai, endokrinologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, psichoterapeutai, psichiatrai ir medicinos psichologai, atliekami laboratoriniai ir širdies ir kraujagyslių funkcinės diagnostikos tyrimai.
Su svečiais aptartos bendros perspektyvios personalizuotos išmaniosios reabilitacijos plėtros veiklos, diskutuoti Lietuvos ir Izraelio reabilitacijos paslaugų skirtumai, netgi aptartos sveikatinimo ir reabilitacijos paslaugų teikimo galimybės Izraelio piliečiams.

savaitraščio „Ave vita“

Select any filter and click on Apply to or press ENTER see results